Iceland: A Place Of Dreams. Day 5

Півроку приготувань. 8 днів, 4 людини, 1 машина. Більше 2500-та км навколо всього острова. Близько 50-ти основних місць. Ночівля в наметах під полярним колом, де сонце не сідає. Вулкани, водоспади, гейзери, острови, каньйони, океан, кити, скелі, печери, чорні пляжі, лавові поля, льодовики, термальні джерела… Подорож – заради однієї мрії – в одне з найепічніших місць на планеті – Ісландію…


Day 5.

Замерзли. Дико. Уперше – настільки. Але ми зрозуміли, що наші жертви були не марні, коли ми побачили природу навколо, повилазивши з наметів.

20160805_074856_hdr-blog_profile

Важко уявити, що вночі ми спали за мінусової температури, а на ранок відчули сонце та тепло. Мабуть, вдруге і востаннє ми дозволили собі одягтися досить легко. Зібралися швидко, випили кави, і вже хотіли вирушати, щоби не платити за ночівлю, та за 5 хвилин до від’їзду до нас підійшов волохатий перевіряючий і ввічливо попрохав показати талони. Ми переглянулись і показали йому гроші, які він і забрав. До речі, проживання коштує десь 1500-2200 грн за ніч з 4-х, але 5 хвилин душу сплачуються окремо і коштують 500 крон (100 грн). Ось так.

dsc_0144-blog_profile

Координати ночівлі: 66°01’31.7″N 16°29’42.9″W

Тепер ми вже точно нікуди не поспішали, посміялися та гоу гуляти каньйоном.

dsc_0160-blog_profile

Каньйон Аусбіргі (Ásbyrgi) – розташований на північно-східній частині острова Ісландія, недалеко від Акурейрі та Хусавіка. Уходить до національного парку Йейокульсаурглювур.

dsc_0181-blog_profile

Зовнішньо каньйон має форму підкови, а його приблизні розміри складають 3,5 км в довжину та 1,1 км в ширину з висотою стін до 100-та метрів.

dsc_0195-blog_profile

Приблизно посередині каньйон розділений навпіл 25-тиметровим скельним утворенням із вертикальними стінками, що носить назву “Eyjan” – “острів”.

dsc_0209-blog_profile

Каньйон був сформований грандіозними льодовиковими паводками на річці Йейокульсау-ау-Фйейодлюм, які ставалися двічі після закінчення льодовикового періоду.

dsc04485-blog_profile

З того часу річка змінила своє русло і тепер тече на 2 км східніше.

dsc04493-blog_profile

За легендою, каньйон отримав свою форму, коли Слейпнір, кінь Одіна, наступив сюди однією зі своїх восьми ніг.

easyselfiefront20160805_14_03_33.jpg

Удосталь нагулявшись та нафотографувавшись, 4дб рушили далі, згідно маршрута. А на сьогодні у нас він такий:

Canyon Ásbyrgi – Husavik – Volcano Krafla – Thermal lake Namafjall / Park Hverir – Hverfjall – Lake Myvatn – Lava rocks Dimmuborgir – Godafoss Waterfall – Village Blönduós.

dsc_0219-blog_profile

Як вже стало зрозуміло, трохи від графіка відстаємо, так як каньйон ми мали обстежити ще вчора ввечері. Цікаво, чи впораємось сьогодні і чи зможемо наздогнати втрачений час..

dsc_0220-blog_profile

Ми знову ненадовго повернулися на кільцеву дорогу і стали їхали попід морем. Тут, на півночі, воно особливого синього кольору. Це вже був не Атлантичний океан, а Гренландське море.

dsc_0224-blog_profile

Острів-скеля із самотнім маяком.

dsc_0229-blog_profile

На під’їзді до Хусавіка.

dsc_0231-blog_profile

Цікаві будівлі. Правда, невідомо якого призначення.

dsc_0236-blog_profile

Знайомтесь – місто Хусавік (Húsavík). Місто, в яке ми всі разом закохались, щойно тільки заїхали до нього. Тут у нас з’явилися великі плани щодо сафарі на китів, та ми, проте, так і не наважилися виділити 3 години часу та по 60 євро з людини за плавання. Тепер, чесно кажучи, дуже жалкуємо. Все, що ми змогли, – це влаштувати пікнік на березі затоки, з надією побачити славетних китів з берега, адже сюди вони дуже часто запливають.

dsc_0238-blog_profile

Хусавік – місто моєї мрії. Якби я зміг залишитися в Ісландії, я би обрав саме це місто для життя. Воно нереально запало нам у душу.

dsc_0250-blog_profile

Прозора й чиста вода в самому порті.

dsc_0251-blog_profile

Ось ці люди збираються відпливати в погоню за китами. До речі, Хусавік визнаний найбільшим центром спостереження за китами в Європі.

dsc_0255-blog_profile

Треба було планувати маршрут так, щоби заночувати в Хусавіку. А в цих портових тавернах ми би зависли до ранку!

dsc_0258-blog_profile

Улітку (тобто зараз) в Хусавіку світло 24 години на добу, а ось узимку наступає полярна ніч.

dsc_0260-blog_profile

Назва міста перекладається як “бухта, де стоїть дім”. Мабуть, мій дім.

dsc_0261-blog_profile

Це місто вважається також одним із найстаріших поселень, яке виникло випадково: кілька членів експедиції Гардара Сваварссона були вимушені перезимувати на березі.

dsc_0266-blog_profile

Також у Хусавіку знаходиться два дуже цікавих музея. Перший – музей китів у вигляді великого ангара, де розміщені не тільки фотографії китів та китобоїв різних часів, але і скелети найбільших екземплярів різних видів.

dsc04519-blog_profile

Другий музей – музей фалосів, у якому представлена експозиція законсервованих статевих органів різних тварин земного шару.

dsc_0319-blog_profile

З тяжким сердцем 4дб залишили райське місто і поїхали далі. На фото нижче – вулкан Хверфьятль (Hverfjall).

UxjQa5JtttY.jpg

Перед нами – озеро Міватн (Mývatn). Дивно, що його назва пекладається як “комарине озеро”, але у всій Ісландії ми не зустріли жодного комара.

hQE7NWG1oWs.jpg

На диво, ми не заблукали і потрапили до термальної геозони Наумафятль, парк Хверір (Namafjall, Park Hverir).

dsc_0349-blog_profile

RLCeNb-iBEA.jpg

Тут все кипіло та вирувало, а ще – добряче смерділо.

kW3U5zg_AGY.jpg

Це викликано тим, що даний регіон – дуже сейсмічно активний, і під землею все палає.

dsc_0419-blog_profile

Рятувалися, як могли.

easyselfiefront20160805_19_49_03

У період з 1724 по 1729 рік багато вулканічних тріщин відкрилося, і їх лавові фонтани було видно навіть з південної частини острову.

dsc_0433-blog_profile

Наумафьятль, у якому знаходяться багневі вулкани та фумароли (тріщини та отвори в кратерах і на схилах вулканів, якими підіймаються гази, які виділяються з магми) входить до кальдери вулкана Крабла (Krafla). Діаметром його кальдера сягає 14-ти км, її висота – 650 м, а знаходиться вона в зоні 90-кілометрового розлому. Кальдера – великий котлован, який утворюється після масштабного виверження вулканів.

dsc_0444-blog_profile

В 1978 році біля вулкану Крабла була введена в експлуатацію геотермальна електростанція Kröflustod Power Station (на фото нижче).

dsc_0355-blog_profile

А це – кратер вулкану Крабла (Krafla). Він ще діючий. Кратерне озеро захоплює своїм кольором.

4KT6IjRNkq4.jpg

Обмаль часу, тому ми не стали обходити кратер довкола і тільки добре пофотографувалися.

dsc_0365-blog_profile

Я всіх підганяв, тому іноді мене дуже “любили” за занудство.

easyselfiefront20160805_19_30_43.jpg

Велике термальне озеро в парку Хверір. Температура води на його поверхні  – 80 градусів.

dsc_0467-blog_profile

Як же тоді хотілося там поплавати і зігрітися!

dsc04622-blog_profile

Повернулися до вулкана Хверфьятль (Hverfjall). Його виверження відбулося близько 2500-та років тому.

 dsc_0587-blog_profile

Діаметр кратера – 1 км.

dsc_0501-blog_profile

Протягом епохи перших заселень лава, що витікала зі Свортюборгіра на південному краю Намафьятля, оточувала Хверфьятль.

dsc_0524-blog_profile

А отже – відразу після підйому та спуску з вулкана ми відвідали відому всім область довкола нього – вулканічні скельні утворення Діммуборгір (Dimmuborgir), у перекладі – Чорна Фортеця (або Темні Замки).

dsc_0536-blog_profile

Тисячі років цей район приховує таємниці та розбурхує уяву як місцевих жителів, так і туристів.

Крізь Чорну Фортецю прокладено кілька туристичних маршрутів для прогулянок різної складності.

dsc_0542-blog_profile

Після виверження вулкана Хверфьятль 2300 років тому, величезні потоки лави текли з 12-тикілометрової тріщини через усю долину аж до океану. Під час цього щось перекрило потік лави, в результаті чого виникло справжнє озеро, наповнене вогняною масою. Як тільки лава почала застигати, блок був зруйнований, і розплавлений потік прорвався далі, залишаючи позаду те, що встигло затвердіти. Ось так і з’явилися унікальні геологічні утворення, подібних до яких немає у всьому світі.

dsc_0558-blog_profile

В ісландському фольклорі Діммуборгір пов’язують з пеклом. Деякі джерела стверджують, що Діммуборгір – саме те місце, де впав Сатана, коли його скинули з небес. Приземлившись в районі озера, він створив свої володіння, приховані на довгі роки від людських очей. Цікаво, що один із популярних норвезьких симфонічних блек-метал гуртів має назву “Dimmu Borgir“.

dsc_0578-blog_profile

Щодо озера Міватн – воно має в довжину близько 10-ти км, а в ширину – 8 км. На ньому розташовано близько 50-ти островів.

dsc_0590-blog_profile

Таких груп маленьких кратерів – безліч навколо Міватну.

dsc_0594-blog_profile

Їх величають “псевдократерами” в Скутустадір (Skútustaðir).

dsc_0595-blog_profile

А також кратери Threngslaborgir.

dsc_0597-blog_profile

Цікавим фактом про Міватн також є те, що в 1999-му році вчені з інституту Археології та Етнології Польської Академії Наук відкрили залишки квадратної напівземлянки Х-того століття, яка була схожа на слов’янські житлові помешкання того періоду на Ельбі, Одрі, Віслі та на Русі. Знахідку виявили в районі Sveigakot, що над озером.

dsc_0598-blog_profile

Сонячний день ще тривав, хоча було вже близько 19-тої вечора, і 4дб вирушили до останнього місця – водоспаду Годафосс (Godafoss). До нього залишилося 50-80 км,  і ми насолоджувалися пейзажами з вікон Форда.

dsc_0600-blog_profile

На одній із ділянок шляху ми зустріли табун коней, яких, судячи з усього, переганяли з пасовища до ферми. Коней в Ісландії просто безліч – близько 90 000 голів (прицьому населення острова складає 320 000 людей).

dsc_0603-blog_profile

Вечоріло, але ми таки доїхали до чарівного водоспаду – Годафосс (Godafoss), назва якого у перекладі звучить як “Водоспад Бога”.

dsc_0624-blog_profile

Знаходиться він на півночі острова, недалеко від Акурейрі, на річці Скьяульфандафльоут (Skjálfandafljót). Його висота – 12 метрів, а ширина – близько 30-ти м.

dsc_0622-blog_profile

Водоспад відомий тим, що у 999-1000 рр., при прийнятті християнства в Ісландії, спікер місцевого парламенту “Тінгва” скинув сюди язичницькі ідоли. Згодом його приклад перейняло все населення острова. Звідси пішла назва водоспаду (від ісл. Goð — “Бог”).

dsc_0638-blog_profile

І так, саме на цьому водоспаді пройшли заручини наших коханих друзів, Карини та Валерія!))

dsc_0661-blog_profile

Часу залишалося мало, ставало вже досить холодно. Згадавши минулу ночівлю, ми вирішили рухатися вперед, в сторону Бльондюоусу (Blönduós), куди за планом і мали стати на ночівлю. У селищі мало бути найзатишніше та найтепліше, але до нього залишалося ще багато кілометрів шляху.

dsc04749-blog_profile

Дорогою до Акурейрі, де ми також намагалися знайти місце для наметів, ще було більш-менш тепло. А от далі, одразу за містом, виднілися високі гори з льодовиком, від яких несло морозною свіжістю. Тому, покрутившись трохи, поїхали знову далі, взявши за мету переїхати цей льодовик і зупинитися вже там, “навіть якщо доведеться їхати до ранку” (цитата Валерія). Як бачите, нас трохи налякала ніч під полярним колом.

dsc04750-blog_profile

Трохи льодовика видно далі. Це лише маленький його шматочок.

l5c8yi3cea4.jpg

Їхали ми довго, приблизно 150 кілометрів. Ми навіть спробували стати табором в одному із місць, та 6 градусів тепла нас занепокоїли: було якось дуже холодно та волого. А далі – ще веселіше – бортовий градусник Форда показував +6….+5…+4…

“Карино, а що це за позначка біля тахометра?”

“А що там намальовано?”

“Сніжинка…”

“Прийшов час замінити літню гуму на зимову…”

+3…+2…+1… Дорогою занурилися в густий пар, який ішов від термальних джерел – настільки густий, що не видно було навіть за метр від машини.

dsc04752-blog_profile

Близько другої години ночі ми заїхали в Бльондюоус, де знайшли кемпінг. Ми не шукали нічого іншого, бо сил уже не було. Зупинились на ночівлю. Але цього разу вирішили всі спати в одному наметі, як і зробили, поївши в напівсонному стані (поки готували з Валєрою намет, дівчата позасинали в салоні авто).

Отже, за 5-й день 4дб проїхали десь 450 кілометрів, обстеживши всю північну частину Ісландії. Відтепер наш шлях буде йти в південно-західному напрямку.


День 1й та 2й: Iceland: A Place Of Dreams. Days 1-2

День 3й: Iceland: A Place Of Dreams. Day 3

День 4й: Iceland: A Place Of Dreams. Day 4

День 6й: Iceland: A Place Of Dreams. Day 6

День 7й: Iceland: A Place Of Dreams. Day 7

День 8й: Iceland: A Place Of Dreams. Day 8

Кращі селфі 4дб в Ісландії: Best 4db selfies in Iceland


P.S.: Коротке відео про подорож:

 

RLCeNb-iBEA.jpg

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s